Cuvantul lui Dumnezeu – http://cuvdumnezeu.blogspot.com/
Citește Biblia (cursuri) – http://www.citestebiblia.com/
Max Lucado Romania – http://maxlucadoromania.wordpress.com/
Crestin 3D – http://www.crestin3d.net/
Şcoala de misiune “Pacea” – http://www.pacea.ro/
Centru de tabere şi conferinte creştine – http://www.7izvor.ro/
Crestini.com – http://www.crestini.com/
Ascultă Biblia – http://ascultabiblia.blogspot.com/
Festivalul Bucuriei – http://festivalulbucuriei.blogspot.com/
Versetul meu – http://versetul-meu.blogspot.com/

Muzica

Adi Gliga – http://www.adigliga.ro/
Cristi Iuga – http://muzica.iugacristian.ro/

Biserici

Biserica Baptistă Speranța Arad – http://www.speranta.net/
Biserica Creştină Baptistă BETANIA din Timişoara – http://www.betania-tm.ro
Biserica Metanoia Arad – http://bisericametanoia.ro/

Radio

Radio AltFM – http://www.altfm.ro/
Radio MetanoiaFM – http://www.metanoiafm.ro/
Radio Cireșarii – http://radiociresarii.ro/
Radio Filadelfia – http://www.radiofiladelfia.ro/
Radio Armonia Iași – http://www.radioarmonia.ro/
Radio Hope – http://www.radiohope.ro/

Librarii

Gramma.ro – http://www.gramma.ro/

Foto – Video

Beniamin Hord – http://photo-beny.blogspot.com/
Catalin Besleaga – http://www.flickr.com/photos/th3sly/
Tuchleii.ro – http://www.tuchleii.ro/

Bloguri

Paula Diță – http://pauladita.wordpress.com/
Ionela Taloş – http://ellatalos.blogspot.com/
Gândul de vineri seara (Radu Drăgoiu) – http://gandul-de-vineri-seara.blogspot.com/
Marius Zărnescu – http://mariuszarnescu.wordpress.com/
Ioan Ciobota – http://ioanciobota.wordpress.com/
Crestiensciprian – http://crestiensciprian.wordpress.com/